WD My Cloud

WD My Cloud

Cena za 2TB 3.450 Kč
WD My Cloud
7.5

Hodnocení

75/10

  Výhody

  • - jednoduché nastavení
  • - rychlost přenosu dat
  • - cenová dostupnost
  • - pohodlný vzdálený přístup

  Nevýhody

  • - nedotažené mobilní aplikace

  Kompaktní jednodiskový NAS server My Cloud od společnosti Wester Digital je určený především pro domácí uživatele a je třeba hned na začátku říci, že se tento kousek opravdu povedl. Pokud hledáte rychlé a jednoduše ovladatelné chytré domácí úložiště, pak je My Cloud vynikající volba.

  WD My Cloud je vzhledově velice podobný předchozím modelům NAS serverů a externích disků, kdy vychází z tvaru stojící knihy. Server je schopný pojmout jeden 3,5″ disk, který je již integrován. WD My Cloud se prodává ve variantách s pevnými disky o kapacitě 2TB, 3TB, 4TB nebo 6TB. Zařízení je velice kompaktní a rozměry jsou 49x139x170 mm (š,h,v).
  Na přední straně je modrá stavová LED dioda, která se při aktivitě disku rozbliká. Na zadní straně najdeme gigabitový port, USB port 3.0 a zdířku pro připojení napájecího kabelu.

  wd MyCloud wdfMyCloud (2) wdfMyCloud

  WD My Cloud
  ProcesorDvoujádrový ARM
  Frekvence procesoru650 MHz
  Plovoucí desetinná čárka
  Paměť256MB, 512MB flash
  Počet šachet pro pevné disky1
  Typ pevných diskůintegrovaný 3,5" disk (2TB, 3TB, 4TB, 6TB)
  Maximální kapacita6TB
  Disky vyměnitelné za provozu
  Externí porty1x USB 3.0
  Systém souborů
  Ethernet LAN port10/100/1000 MB Gigabit Ethernet
  Spotřeba energie - hibernace4W
  Spotřeba energie - za chodu9W
  Hladina hluku
  Rychlost - čtení75 MB/s
  Rychlost - zápis51 MB/s
  DLNA
  Rozměry (š,h,v)49x139x170 mm
  Hmostnost0,96 kg (2TB verze)

  Nastevení WD My Cloud je opravdu velice jednoduché. V podstatě stačí zařízení připojit do zásuvky, k Vašemu routeru a máte hotovo, o vše ostatní se postará server sám. Ve výchozím nastavení máte na disku tři složky – Public slouží k ukládání veřejných dat, SmartWare a Time Machine Backup jsou určené k zálohování Windows či Mac zařízení. Jakmile je NAS zapojený, mohou k těmto složkám přistupovat všechna zařízení ve Vaší síti. Rovnou také můžete ze serveru streamovat uložené mediální soubory prostřednictvím DLNA, případně pomocí media serveru. Pokud si navíc stáhnete do telefonu či tabletu mobilní aplikaci My Cloud, máte přístup k NAS serveru zajištěný i z těchto zařízení. Data na My Cloud můžete využívat  sami, případně je sdílet s dalšími určenými osobami.

  Pokud si budete chtít My Cloud přizpůsobit Vaším představám, musíte si stáhnout ovládací rozhraní ze strany setup.wd2go.com a nainstalovat na Vaše PC nebo Mac.

  wd_mycloud_home

  WD My Cloud je softwarově dostatečně vybavený od automatického zálohování, přes mobilní aplikace, cloudové služby, multimediální vychytávky a vzdálený přístup. Rozhraní je přehledné a rychle se v něm zorientujete. Zajímavým a užitečným nástrojem je právě Cloud access, prostřednictvím kterého si vytvoříte online účet pro vzdálený přístup například z mobilních zařízení nebo počítače mimo Váš domov. Pokud jste na cestách nebo na dovolené, můžete si díky tomuto nástroji procházet data uložená doma na Vašem serveru.  Můžete také vytvořit více účtů a zpřístupnit daným osobám určitou oblast serveru, případně jim nastavit plný přístup. Nastavení vzdáleného přístupu je opět velice jednoduché a je vidět, že právě jednoduchost ovládání a nastavení byla jedním z důležitých aspektů, na které se ve Western Digital zaměřili.

  wd_mycloud_cloud_access

  Jelikož se jedná o jednodiskový server, nemá toto zařízení pochopitelně ochranu proti ztrátě dat ve smyslu zrcadlení obsahu na jiný disk. Můžete však použít funkci Safepoint, která zkopírovaním obsahu pevného disku vytvoří takzvaný bod obnovení na externí disk připojený do USB portu 3.0. Pokud se pak vyskytne problém, můžete touto zálohou server obnovit.

  Velice silným argumentem pro výběr tohoto NAS serveru je jeho rychlost. Vzhledem k dosahovaným výsledkům – 75Mbs při čtení a 51MBs při zápisu, může soupeřit s daleko silnějšími a také dražšími konkurenty. Vzhledem k této rychlosti server zvládne i více úkolů najednou, jako například současné zálohování a streamování obsahu na několik zařízení. I za plného chodu server zůstává tichý, což ocení právě domácí uživatelé, kteří mají server v obytné zóně.

  WD My Cloud disponuje všemi základními funkcemi, které jsou od něj očekávané a navíc se chlubí více než solidní přenosovou rychlostí dat. Vzhledem k jeho kompaktnosti, jednoduché instalaci i obsluze, si jistě získá velikou oblibu u domácích uživatelů a to i díky velice přijatelné ceně, která se u 2TB verze pohybuje okolo 3500 Kč.

   

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

  Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>