Jaký pevný disk do NAS serveru?

WD redPokud jste si již vybrali NAS server, čeká Vás ještě jedno důležité rozhodnutí v podobě výběrů pevného disku, který budete do zařízení instalovat. Toto se Vás samozřejmě netýká pokud jste zakoupili NAS s již instalovaným diskem či více disky.
V první řadě je důležité vyhledat na stránkách výrobce konkrétní model NAS serveru a zjistit seznam podporovaných a kompatibilních pevných disků. Seznamy jsou velice obsáhlé a jistě zde najdete model, který Vám bude vyhovovat.
Před několika lety představila společnost Western Digital jako první na světě speciální řadu pevných disků, které jsou určené především pro NAS servery. Tato řada nese označení RED a pevné disky jsou navrženy pro non-stop provoz, vynikají svou spolehlivostí, nízkou spotřebou energie a také nízkou hlučností. Pevné disky Western Digital RED jsou dodávány ve velikostech 2,5″ či 3,5″ a kapacitách od 1TB do 6TB. Právě disky z této řady jsou často osazovány do již předpřipravených kompletních NAS serverů.

Další renomovaný výrobce, společnost Seagate, nabízí své pevné disky speciálně určené pro NAS servery pod označením Seagate NAS. Lze je zakoupit v kapacitách 2TB, 3TB nebo 4TB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>